Академија за програмирање со React.js и JavaScript

Почеток: Мај

Времетраење: 2.5 месеци

Цена: 600 ЕУР EARLY BIRD ЦЕНА ДО 05.05 (плаќање на рати без камата)

Стандардна цена: 750 ЕУР

Просечна плата: 52.000 мкд (според mojaplata.mk)

Вторник и Четврток (18.00 до 21.00)

Настава: Онлајн (Zoom)

Научи ја една од најбараните и најдобро платени технологии во ИТ индустријата

Ние ќе ти помогнеме преку нашата повеќемесечна програма за совладување на целиот материјал потребен да се здобиеш со потребните вештини за работа со JavaScript & React

Пополни ја кратката форма и нашиот тим ќе те контактира наскоро.
Доколку имаш прашања и консултации, кликни на копчето Контактирај не за телефонски повик.

Што е React.js?

ReactJS е библиотека на JavaScript која се користи за градење апликации на една страница. Се користи за обработка на интерфејс за веб и мобилни апликации. ReactJS, исто така, им овозможува на програмерите да креираат компоненти за кориснички интерфејс за повеќекратна употреба. React има богата заедница и одлична документација, и иако не е лесен за учење, навистина се исплати да го научите. Како дел од проектот React, Facebook го разви React Native кој работи во основа на ист начин како React, но за градење на домашни мобилни апликации.

React им овозможува на програмерите да креираат големи веб и мобилни апликации кои можат да менуваат податоци, без повторно вчитување на страницата. Главната цел на React е да биде брз, скалабилен и едноставен.

Зошто да учите и работите со React.js?

Полесен за учење од другите JavaScript библиотеки

ReactJS е многу лесен за учење и повеќе фокусиран од некои други JavaScript рамки. Многу бизниси ја менуваат или усвојуваат библиотеката React поради едноставноста што ја обезбедува и леснотијата на користење. Леснотијата на учење React е најдобрата предност во споредба со другите популарни предни рамки како Angular и Vue.

Популарност и заедница

Околу React.js има ОГРОМНА заедница.Само погледнете го бројот на проекти со отворен код на Github. Постојат стотици одлични библиотеки и алатки кои го олеснуваат и побрзо градењето на апликациите кои реагираат. Плус, React е развиен од една од најголемите светски технолошки компании.

Мобилен и Виртуелна Реалност

Доброто кај React.JS е тоа што не само што ќе можете да изградите неверојатни и сложени веб-апликации, туку ќе можете да градите и мобилни и VR апликации. Ќе можете да изградите многу различни работи без да морате да учите нова рамка или нов програмски јазик секој пат. Така, кога барате работа, ќе имате многу повеќе можности. Може да работите како front-end девелопер, развивач на мобилни апликациит или дури и да развивате апликации за виртуелна реалност.

Што ќе научиш во академијата?

Запознај го инструкторот

Марио Крстевски

Lead React Developer

Марио е вистински React.js гуру. Има повеќегодишно работно искуство како Lead React Developer и има работено на многу Freelance поректи. Тој поседува огромна желба да го споделува своето знаење и го прави тоа повеќе од три години. Марио беше главниот инструктор на нашата академија за Full-Stack Developer, со одлични резултати.

ЗА НАС

Како тим составен од млади лица полни со енергија и ентузијазам за учење и растење, ние во SMX Academy се стремиме да обезбедиме професионална обука за сите поединци кои сакаат да се стекнат со нови или да ги унапредат своите основни знаења и вештини од сферата на бизнис, маркетинг и ИТ индустријата.

Што имаме постигнато

0
години постоење
0 +
курсеви организирано
0 +
учесници
0
инструктори во тимот

Што велат нашите учесници

Што по завршување на академија во SMX

Сертификат за успешно завршен курс

Видеа и задачи од сите предавања

Додавање во платформата на SMX

Зошто академија во SMX

Искуството што го стекнавме со организирање на над 220 курсеви и обуки, со над 2200 учесници, ни овозможи да знаеме што е најважно кога организираме програми и што точно бараат учесниците.

Нашиот тим подолго време е во процесот на подготвување на најпрво кратки курсеви за HTMl/CSS и JavaScript преку кои голем број учесници навлегоа во светот на програмирањето. Сега преминавме кон изготвување комплетно решение за сите кои сакаат да направат сериозна надградба на нивната кариера.

Ѓорги

Координатор на програмата

Преку нашата академија за React, ќе имаш можност да работиш со инструктор кој е максимално посветен да се постигне и разбере материјалот. Нашите учесници на крајот од програмата ќе ја стекнат потребната самодоверба и знаење за да можат подлабоко да навлезат во светот на програмирањето со React.

Програмата што ја нудиме е интензивна и е потребно доста труд да се вложи и од страна на учесниците, меѓутоа токму тоа ќе помогне за успешно комплетирање и усовршување во JavaScript и React.

На кои позиции може да работиш како React.js програмер?

За кого е наменета оваа академија?

Пријавување

За да аплицирате на овој курс, потребно е да ја пополните кратката форма со кликање на копчето АПЛИЦИРАЈ, или директно да не контактирате на телефонскиот број 077 648 049.

Штом ја добиеме вашата апликација, нашиот тим непосредно после тоа, ќе ве контактира телефонски, преку Viber или email каде ќе ги покриеме сите најважни точки кои ве интересираат за приклучување кон групата и започнување со курсот.

ПЛАЌАЊЕ

  • Плаќање на рати без камата преку NLB Банка
  • Плаќање на рати без камата со кредитна картичка на NLB Банка 
  • Плаќање на целосен износ директно на сметка на нашата компанија

НЕКОЛКУ ВАЖНИ ТОЧКИ:

Почеток:

11.05.2023

Времетраење:

2.5 месеци

Распоред:

Вторник-Четврток 18.00 - 21.00

Цена:

600 евра до 05.05 (плаќање на рати без камата)

– Introduction to React

– Setting up a development environment

– Creating React components

– Working with JSX

– React hooks

– Handling user input

– Routing and navigation

– Integrating with APIs

– Deployment

– Hands-on experience

– Real-world scenarios

– Portfolio building

– Collaborative learning