[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”2953″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][stm_icon_box hover_pos=”none” icon=”fa-icon-stm_icon_pin” icon_size=”28″ icon_align=”left” icon_width=”28″ icon_color=”#fbd800″ css=”.vc_custom_1580736685860{margin-top: -33px !important;}”]Во просториите на SourceMX Academy[/stm_icon_box][stm_icon_box hover_pos=”none” icon=”far fa-fa fa-calendar-alt” icon_size=”28″ icon_align=”left” icon_width=”28″ icon_color=”#fbd800″ css=”.vc_custom_1580736705859{margin-top: -33px !important;}”]Датум: 15.02 – Сабота[/stm_icon_box][stm_icon_box hover_pos=”none” icon=”far fa-fa fa-clock” icon_size=”28″ icon_align=”left” icon_width=”28″ icon_color=”#fbd800″ css=”.vc_custom_1580736464155{margin-top: -33px !important;}”]Време: 11:00 до 13:00

 [/stm_icon_box][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator border_width=”2″ css=”.vc_custom_1561910819794{margin-top: -45px !important;margin-bottom: -20px !important;}”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Игра, борба, освојување, опстанување, и пак игра, пак борба, пак освојување и пак опстанување. Дали „фриленсерството“ е навистина толку напорно како што насловот на овој настан можеби сугерира? Не баш, доколку го знаеш вистинскиот пристап и начин, и го имаш победничкиот mindset… барем така вели Кристијан Арапов, нашиот фриленс инструктор.

Но, најпрво…

Што е фриленсер?

  • Фриленсер е термин кој во модерниот свет се користи за опишување на луѓе што не припаѓаат на било каква организација или фирма, туку работат под свои правила и термини. Фриленсерите ја имаат слободата да работат од било каде во светот. Сè што е потребно е вашиот лаптоп и интернет пристап.

Говорникот Кристијан Арапов кој активно ги користи дигиталните платформи за продавање услуги, ќе ви ги открие тајните и краткиот пат до постигнување на дополнителна заработка или пак, full-time работа.

Каде да најдам работа како фриленсер?

Едно од најпоставуваните прашања кога почнувате како фриленсер е:

– Каде да најдам работа?

Кристијан со задоволство ќе ги сподели водечките платформи за наоѓање на вашата прва интернет работа.

Како изгледа понуда за работа и кои се клучните работи да ја освоите:

  • Кога аплицирате за работа, најдобро е да креирате посебни и уникатни апликации за секоја работна позиција. Затоа, придружете се на овој бесплатен настан и научете како може да ја освоите вашата работа од соништата. 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text]

Местата за настанот се веќе пополнети. Со задоволство ве очекуваме на некои наш нареден настан.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row disable_element=”yes”][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Важно: Заради ограничениот капацитет на просториите во SourceMX Academy, потребно е да се пријавите со вашите податоци во формата подолу.

[/vc_column_text][vc_raw_html]JTNDZGl2JTIwY2xhc3MlM0QlMjJtbC1mb3JtLWVtYmVkJTIyJTBBJTIwJTIwZGF0YS1hY2NvdW50JTNEJTIyMTM2NDc5MiUzQXQ2djlhMnQyaTYlMjIlMEElMjAlMjBkYXRhLWZvcm0lM0QlMjIxNzU0NDI2JTNBdDB2NWQ1JTIyJTNFJTBBJTNDJTJGZGl2JTNF[/vc_raw_html][/vc_column][vc_column width=”1/2″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]