Курс за Фриленсер

Од почетник до Freelance Професионалец - комплетен курс за кариера како Фриленсер

Пријави се за следен термин!

Времетраење: 5 предавања

Сертификат за успешно завршен курс

Настава: Онлајн (Zoom)

Пополни ја кратката форма и нашиот тим ќе те контактира наскоро.
Доколку имаш прашања и консултации, кликни на копчето Контактирај не за телефонски повик, или испрати ни порака на вибер!

Или веднаш резервирај го твоето место

Зошто Freelancing курс?

Без разлика дали си неодамна дипломиран студент и бараш работа, родител кој останува дома и бара дополнителни приходи, професионалец кој сака промена во кариерата или со експертиза за споделување, фриленсингот е новата МОЖНОСТ за работа за СЕКОГО!

Се што ти треба се насоки, и споделено претходно искуство од некого. Оттука во SMX организираме: Курс за Freelancing!

Кои се бенефитите на еден Фриленсер?

Слобода и Флексибилност

Фриленсерите ја имаат слободата да го одредат нивното работно време, и да одберат проекти кои се совпаѓаат со нивните интереси и вештини. Можеш да работиш од било каде во светото, што ти дава флексибилност да го дизајнираш твој живот.

Слобода и Флексибилност​

Разновидни Приходи

Разновидни Приходи

Како фриленсер можеш да работиш со повеќе клиенти истовремено, диверзифицирајќи ги твоите приливи. Ова може да ти обезбеди финансиска стабилност и сигурност.

Работа од каде било

Како фриленсер ја имаш флексибилнсота да ја бираш твојата канцеларија. Може да работиш од дома, од плажа, од планина или од било кое друго место. Изборот е твој!

Работа од каде било

Контрола на кариерата​

Контрола на кариерата

Ти си одговорен за твојата кариера. Ти треба да одлучиш кои проекти да ги превземаш, што ти овозможува постојан раст и напредок во областа на твоите желби.

Што ќе научиш

Како да го направиш твоето портфолио

Како да наоѓаш клиенти

Како да напишеш забележителен емајл

Како да преговараш со потенцијални клиенти

Колку да наплаќаш за твоите услуги

Која е разликата помеѓу freelancer и работа со полно работно време

Како да го пораснеш твојот бизнис

Програма

Ден 1 – Основи на Freelance

 • Разбирање на клиент 
 • Како работат клиентите
 • Pros and Cons 

Ден 2 – Како да се стекнеш со клиенти

 • Каде да бараш клиенти
 • Kako да таргетираш клиенти
 • Како да ги контактираш/е-маил

Ден 3 – Портфолио

 • Какво портфолио ти треба
 • Demo Reel
 • Social Media

Ден 4 – Пари !?

 • Колку да наплатите
 • Како да наплатите 
 • Како да пресметате колку чини проект

Ден 5 – Grow your business  as a Freelancer

 • SALES
 • Networking
 • Понуда

Запознај го инструкторот

Владимир Андреевски

Graphics Designer, UI/UX, Motion Graphics, Video Editor, VFX, 2D And 3D Artist

Владимир има повеќе од 10 години искуство во дигиталниот маркетинг како тим лидер, визуелен артист (графички дизајн, движечка графика, UI/UX дизајн, видео едитор, VFX, SFX, 2D и 3D) и огромна пасија кон споделување на стекнатите вештини и знаења. Владимир има работено на многу различни проекти за познати наши и светски компании, како што се Ford, Opel, Тутунска Банка, Grow Landscapes, Brainy Crafts, Raiffeisen bank, Marriott Hotels, Skechers, Forza и Nespresso.

Доколку имаш прашања и консултации, кликни на копчето Контактирај не за телефонски повик, или испрати ни порака на вибер!

Или веднаш резервирај го твоето место

Дали овој курс е наменет за мене?

Нашиот курс е специјално дизајниран да одговори на заедничките предизвици и точки на болка со кои се соочуваат фриленсерите. Без разлика дали се борите да најдете клиенти, да го оптимизирате вашето онлајн присуство или да поставите конкурентни цени, нашиот курс нуди практични решенија и стратегии за надминување на овие пречки.

Пријавување

НЕКОЛКУ ВАЖНИ ТОЧКИ:

Почеток: 10-ти Октомври;


Времетрање: 5 предавања по 90 минути;


Распоред: 1 Недела – Вторник и Четврток (19.00-20.30);


2 Недела – Понеделник, Среда и Петок (19.00-20.30);


Цена: 3500 денари;

За да аплицирате на овој курс, потребно е да ја пополните кратката форма со кликање на копчето АПЛИЦИРАЈ, или директно да не контактирате на телефонскиот број 077 648 049.

Штом ја добиеме вашата апликација, нашиот тим непосредно после тоа, ќе ве контактира телефонски, преку Viber или email каде ќе ги покриеме сите најважни точки кои ве интересираат за приклучување кон групата и започнување со курсот.